Dofinansowanie do Pomp Ciepła

 Dofinansowanie do Pomp Ciepła

Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce.

     Oferta PolSEFF - Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce - jest skierowana do podmiotów spełniających wymogi europejskiej definicji Małego i Średniego Przedsiębiorstwa(MŚP), zainteresowanych inwestowaniem w nowe technologie obniżające wydatki na energię.

      Zastosowanie nowych, energooszczędnych technologii oraz korzystanie z energii ze źródeł odnawialnych, może pomóc zmniejszyć koszty energii nawet o 30%. Oszczędności tego rzędu zwiększają zyski, podnoszą konkurencyjność, a także przyczyniają się do wzrostu zarówno jakości produkcji jak i mocy produkcyjnych.

Projekty realizowane w ramach programu PolSEFF
można podzielić na cztery grupy inwestycji:
• Przedsięwzięcia inwestycyjne pozwalające na osiągnięcie co najmniej 20% oszczędności.
• Przedsięwzięcia inwestycyjne zwiększające efektywność wykorzystania energii w budynkach – inwestycje w odnawialne źródła energii lub urządzenia podnoszące efektywność jej wykorzystania, które umożliwiają zmniejszenie zużycia energii w budynkach komercyjnych i administracyjnych MŚP o 30%.
• Inwestycje w energię odnawialną
  – inwestycje w odnawialne źródła energii.
• Inwestycje w wybrane technologie
  – inwestycje w przedsięwzięcia i urządzenia wybrane z listy technologii o wysokiej efektywności.

Poza finansowaniem technologii zmniejszających zużycie energii, PolSEFF oferuje przedsiębiorcom również bezpłatne doradztwo w wyborze inwestycji.

Ponadto, w ramach programu PolSEFF możliwe jest uzyskanie premii inwestycyjnej w wysokości 10% całkowitej kwoty inwestycji, a to dzięki prowadzonej przez Unię Europejską polityce zachęcania do redukcji emisji szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych.

Oszczędność energii ma istotne znaczenie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla samych przedsiębiorców.

W przeciwieństwie do konkurencji z obszaru Unii Europejskiej, wiele MŚP w Polsce nie podjęło jeszcze żadnych działań związanych z podniesieniem efektywności zużycia energii. Oznacza to, że polscy przedsiębiorcy produkują wykorzystując więcej drogiej energii.

W świetle prognoz wzrostu cen energii, należy zakładać, że przedsiębiorcy, którzy nie zdecydują się w najbliższym czasie na inwestycje będą coraz mniej konkurencyjni.

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami finasowania www.polseff.org

projekt i realizacja: amill.pl logo Amill

Szybki kontakt

Jeśli masz pytanie o produkty, bądź usługę wypełnij poniższy formularz kontaktowy.